Harmonogram Majówki 2006
co nowego - BLOG
Historia - poprzednie edycje
Galeria zdjęć
Księga gości
 

Strona główna Majówki » Dyscypliny

Formularz Zgłoszeniowy VII Rajdu Rowerowego (kliknij)

W tegorocznym VII Internetowym Rajdzie Rowerowym zostaną rozegrane konkurencje:

1.05.2006 - pierwszy dzień Rajdu

Rajd turystyczno- krajoznawczy, wiodący przez malownicze tereny nadmorskiego terenu. Trasa liczy około 15 km. Start rozpoczyna się około godziny 11:00, natomiast powrót planowany jest do godziny 14:00. Podczas tej dyscypliny sprawdzana jest wiedza o nadmorskim regionie w usytuowanych na trasie punktach kontrolnych. Każdy z zawodników w punkcie kontrolnym będzie odpowiadał na trzy pytania. Do wyboru będą pytania o trzech stopniach trudności:

Punktacja:
- prawidłowa odpowiedź na pytanie trudne - 5 pkt
- prawidłowa odpowiedź średnio trudne - 3 pkt
- prawidłowa odpowiedź na pytanie łatwe - 1 pkt

Maksymalna ilość zdobytych punktów z wiedzy o regionie wynosi 45 pkt (na każdym z trzech punktów kontrolnych po 15 pkt). W tej konkurencji nie przewidujemy podziału na grupy wiekowe. Nie jest to również konkurencja na czas!


2.05.2006 - drugi dzień Rajdu

Indywidualna jazda na czas po zróżnicowanym terenie (zawody rowerów górskich). Konkurencja odbędzie się w Centrum Rekreacji Aktywnej, na bardzo zróżnicowanym i trudnym terenie. Rozpoczęcie konkurencji planowane jest na godzinę 12:00.

Zawody rozegrane zostaną w trzech grupach wiekowych:

  • do 10 lat
  • 10 do 15 lat
  • powyżej 15 roku życia


Zwycięzcami tej konkurencji, w poszczególnych grupach wiekowych, zostaną zawodnicy, którzy uzyskają najkrótszy czas przejazdu trasy.

 
© 2024 www.polwysep.pl